Українець отримав міжнародну студентську премію Chegg.org 2022 за винахід дрона для розмінування

0
72
Ігор Клименко з Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського став найкращим студентом світу за версією премії Chegg.org 2022, розробивши “квадрокоптерний міношукач”

Про це повідомляють організатори премії Varkey Foundation, пише Еспресо

Ігор Клименко отримав золоту статуетку під час тижня ООН в Нью-Йорку, а разом з нею $100 тис. на розвиток свого винаходу – робота для розмінування.

Винахідник навчався на фізико-математичному факультеті Київського політехнічного інституту. У п’ятому класі, коли почалася російсько-українська війна, він зрозумів, що хоче допомогти країні, і почав розробляти роботів-розмінувальників. У 10 класі він почав використовувати у своїх винаходах квадрокоптери та дрони.

Останні два роки він працював над своїм Quadcopter Mines Detector, який брав участь у численних конкурсах і виставках. Ігор Клименко розробив два робочих прототипи свого пристрою і зараз працює з інвесторами та різними організаціями, щоб швидко впровадити його в реальних умовах, щоб допомогти зменшити кількість жертв вибухових пристроїв і почати реконструкцію в Україні.

Його пристрій отримав два офіційні патенти України. Зараз винахідник бере участь у бізнес-інкубаторі UF Startup School Beginner 2022 і планує якомога швидше підписати з організацією партнерську угоду.

Він планує реалізувати свій пристрій і почати масове виробництво, тому виграні кошти хоче використати, щоб залучити більше компаній і організацій, щоб інвестувати в готовий продукт і запустити його виробництво якомога швидше.