Україна повністю заборонила експорт товарів до Росії – Мінекономіки

0
1272

Кабмін ухвалив постанову про заборону експорту товарів з України до країни-агресорки.

Кабінет міністрів ухвалив постанову “Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації”. Постанова діятиме до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення недружніх дій Російської Федерації щодо України.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 27 вересня, повідомляє Мінекономіки, пише ТСН

“Ми продовжуємо санкційний тиск проти РФ. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні”, – заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

За прогнозами уряду, негативних економічних наслідків таке рішення не матиме. Адже, згідно зі статистикою, з березня 2022 року по червень 2022 року на територію РФ було експортовано лише 4,2 мільйона доларів з українських товарів. В основному продукція з чорних металів, вартістю 4,189 млн доларів, і хімічна продукція вартістю 57 200 доларів.