У МОЗ розповіли, скільки українців мають імунітет до Covid-19

0
188

Від початку пандемії в Україні на Covid -19 перехворіли близько 35-40% громадян. Вони мали антитіла й, тому, імунітет до інфекції.

Такі цифри назвав очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко. Дані були озвчені під час ретроспективного дослідження МОЗ за погодженням Всесвітньої організації охорони здоров’я,

А саме, ще в липні міністр прогнозував запуск такого експерименту, який повинен був показати, яка кількість українських громадян набула імунітету до коронавірусу. Це було вибіркове дослідження, яке виконувалося способом опитування людей по телефону.

Як висловився Ляшко, його здійснювали фахівці Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка й Центру соціальних експертиз ім. Ю. Саєнка. Тому опитані навіть не знають, як потрапили до цієї вибірки.

“Далі справа була за лікарями. Вони відбирали кров на дослідження, здійснювали анкетування. Потім цю кров авддали до лабораторії, де тестувалися всі зразки на одних тест-системах”, – сказав Ляшко.

Він зауважив, що зараз фахівці отримали проміжні результати щодо цього дослідження. Їх уже формують у кінцевий звіт, із уточненням – про людей якої статі й віку йде мова