У Харківській міськраді намагалися повернути до холу будівлі барельєф із зображенням Леніна

0
79

Органи влади Харківської міськради намагалися повернути до холу будівлі барельєф із зображенням Леніна. На щастя, активісти ГО “Світанок” звернули на це увагу та викликали поліцію.

Про це повідомив у Facebook керівник ГО “Світанок” Вадим Поздняков.

У Харкові здійснили спробу повернути барельєф з макетом ордена Леніна до холу міськради
“Поліція розпочала перевірку за фактом відновлення макету ордена Леніна в холі Харківської міської ради. Ми слідкуємо за ситуацією та не допустимо повернення комуністичної символіки до стін харкіських органів правління.Дії харківських чиновників є злочином за статтею 436-1 ККУ й ми вимагатимемо відкриття кримінальної справи. Зображення Леніна в стінах Харківської міської ради не буде”, – повідомив Поздняков.

Та прикріпив текст листа з ГУ Нацполіції в Харківській області за підписом начальника обласного управління Сергія Чижа. У документі йдеться про те, що звернення на урядову гарячу лінію зафіксоване й поліція проведе перевірку.

У Харкові поліція перевіряє спробу повернути барельєф з макетом ордена Леніна до холу міськради

Активісти спроьували самостійно зняти барельєф, хоча його повертають назад. Поліція ніяк на це не реагує.

“Поліція ще й дуже довго думала чи затримувати мене за демонтаж”, – зазначив Поздняков .

У Харкові здійснили спробу повернути барельєф з макетом ордена Леніна до холу міськради
Стаття ККУ, на яку посилається Поздняков, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від п’яти до 10 років за виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганду комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.