Росія не має перемогти Україну: в НАТО закликали до переходу до “воєнної економіки”

0
131

Країни НАТО мають перейти до “воєнної економіки” – щоб задовольнити потреби України в розв’язаній Росією війн. Адже завданням Альянсу є недопущення перемоги РФ.

Про це заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер, повідомляє RTP, – пише OBOZREVATEL.

Він зазначив, що збільшення виробництва підприємствами оборонної промисловості означає пріоритетність використання сировини та виробничих потужностей, “необхідних для оборонної промисловості, а не для цивільної”.

“Ми маємо зробити так, щоб росіяни не виграли війну в Україні. Якщо вони це зроблять, у нас буде набагато більша проблема: росіяни будуть на наших кордонах”, – попередив Бауер.

При цьому він наголосив: активні бойові дії в Україні оголили слабкість колишнього підходу до організації роботи військової промисловості. Адже, як виявилося, і РФ, і Захід, що підтримує Україну, зіткнулися з необхідністю збільшення обсягів її виробництва.

“Обидві сторони витрачають багато боєприпасів, танків, авіації. Обидві мають купувати багато сировини та боєприпасів, щоб продовжувати воювати. Проблема для обох полягає в тому, що оборонна промисловість як на Заході, так і в Росії потребує збільшення обсягів виробництва”, – констатував голова Військового комітету НАТО.

Зі свого боку, керівник Європейської народної партії – найбільшої фракції в Європарламенті – Манфред Вебер заявив, що з огляду на повномасштабну війну в Україні, у Європейському Союзі виникла необхідність створення “своєї військової економіки”, передає Funke.

“Якщо Україна буде достатньо сильною, щоб відвоювати території на Донбасі, буде більше шансів швидко закінчити війну. І якщо ми подивимося на те, що нам потрібно щодо озброєння та боєприпасів, стає зрозуміло: нам потрібна – навіть якщо це непростий термін – своєрідна військова економіка в ЄС. Щоб ми мали змогу гарантувати стабільність та безпеку”, – підкреслив він.