“Ми маємо це зробити”: у парламенті Нідерландів підтримують передачу Patriot Україні – NOS

0
53

Палата представників Нідерландів підтримала передачу ЗРК Patriot Україні. Країна планує відправити їх разом із США та Німеччиною.

Переговори з цього питання ще не завершено, але вони перебувають на просунутому етапі. Про це повідомило видання NOS, – OBOZREVATEL.

Зазначається, що парламентська більшість і більша частина опозиції загалом підтримують цей план. Коментуючи необхідність передати Україні ЗРК Patriot депутат від Народної партії за свободу і демократію (VVD) Петер Валстар навів приклад російської ракетної атаки по Дніпру, яка відбулася 14 січня.

“Ви бачите, що Україні доводиться постійно захищатися від ракет з Росії. Саме в цьому Patriots можуть зробити важливий внесок”, – аргументував він.

''Ми маємо це зробити'': у парламенті Нідерландів підтримують передачу Patriot Україні – NOS

“Якщо Patriots – це наступний крок, звичайно, ми повинні це зробити“, – заявив його колега Олександр Хаммельбург.

Депутати одноголосно зійшлися на думці, що Україна має право боронити себе від нападу держави терориста.

Наразі Нідерланди мають у своєму розпорядженні чотири системи Patriot, кожна з яких складається з радара, центру управління вогнем і декількох пускових установок. Ймовірно, остаточне рішення щодо передачі таких ЗРК Україні буде ухвалено після зустрічі міністрів країн у німецькому місті Рамштайн, яка відбудеться у п’ятницю, 20 січня.

Нагадаємо: про передачу Україні ЗРК Patriots Рютте говорив 17 січня у Білому домі на зустрічі з президентом США Джо Байденом. Рішення про передачу ППО може бути ухвалене вже найближчими днями.

Так, Амстердам готовий приєднатися до аналогічної ініціативи стратегічних партнерів Києва – Вашингтона та Берліну.