“Майже 40% переселенців не збираються повертатися на Донбас і в Крим навіть після їх звільнення”, – опитування Міжнародної організації міграції

0
184

39% опитаних Міжнародною організацією міграції українських переселенців не бажають повертатися додому навіть після завершення війни.

Інфографіка. В Україні зросла кількість переселенців з окупованого Донбасу — ІА «Вчасно»

Результати опитування оприлюднено на сайті Міжнародної організації міграції, інформує Цензор.НЕТ.

“Частка внутрішньо переміщених осіб, які повідомили про намір повернутися після завершення конфлікту в місце свого проживання, становить 19%. З іншого боку, 39% ВПО висловили намір не повертатися навіть після завершення конфлікту. Частка ВПО, які обрали відповідь “важко відповісти”, становила 25%”, – сказано в результатах опитування.

Серед тих, хто має намір повернутися в Донбас і Крим, зробити це найближчим часом готові 1%, після завершення конфлікту – 19%. 15% відповіли, що, ймовірно, повернуться, в майбутньому.

Рівно половина переселенців вважають себе інтегрованими в нову місцеву громаду, 39% – частково інтегрованими.

Крім того, 20% опитаних респондентів заявили, що вони вже повернулися на окуповані території. В основному це були особи похилого віку з доходом нижче 3000 грн.

46% переселенців розповіли, що у них є робота, але їхній середній дохід на одного члена сім’ї становив 3350 грн – це на 26% нижче за фактичний прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соцполітики.

Основними проблемами для переселенців, згідно з результатами опитування, є відсутність власного житла, неможливість повернутися до місця свого постійного проживання і безробіття.

За даними Міністерства соціальної політики, станом на липень в Україні налічувалося 1,45 мільйона переселенців, майже 50% з яких переїхали на контрольовані території Донбасу. 161 тис. переселенців переїхали до Києва.

Опитування проводилося у квітні-червні 2020 серед 6 100 переселенців у телефонному режимі.