Кремль розпливчастими заявами про цілі “спецоперації” заплутав власну пропаганду – ISW

0
85

 Кремль намагається дистанціюватись від радикальних націоналістів

Кремль спеціально не називає конкретні цілі, які він переслідує у війні проти України, щоб заплутати країни Заходу, але замість цього спантеличує своїх пропагандистів. Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), – пише ТСН.

Експерти нагадали, що спікер російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Москва не ставить за мету зміну влади в Україні. Водночас, раніше віце-спікер ради федерації Костянтин Косачов заявляв, що нормалізація відносин між країнами можлива лише після капітуляції української влади.

“Ці дві протилежні заяви збентежили провоєнну спільноту. Мілблогер, пов’язаний з ПВК “Вагнер”, у відповідь на заяву Пєскова саркастично зауважив, що Росія безцільно веде війну без чіткої мети”, – підкреслили в ISW.

Аналітики інституту вважають, що Кремль намагається дистанціюватись від радикальних націоналістичних ідей, що спантеличує пропагандистів, які несуть цю ідеологію у маси.

В свою чергу диктатор Володимир Путін балансує у своїх заявах, щоб зберегти підтримку радикалів та не втратити підтримку у решти населення.

“Однак російські військові невдачі та дедалі більші жертви роблять путінські навмисне приховування цілей війни та спроби балансувати риторику лише такими, що підживлюють невдоволення серед критично важливих груп”, – підсумували аналітики.