Зеленський підписав закони про пільгове розмитнення «євроблях»

0
1389

Володимир Зеленський, президент України підписав закони про пільгове розмитнення “євроблях”. Верховна Рада прийняла ці документи в середині квітня цього року.

Про це інформує пресслужба офісу президента.

Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби” № 1402-ІХ.

Також Глава держави підписав Закон України “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України” № 1403-ІХ.

Ці закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, на певний час полегшують процедуру розмитнення імпортованих з Європи автомобілів, а також забезпечують захист довкілля від шкідливих викидів.

Відповідно до документів, не нові авто з європейською реєстрацією, яким більше п’яти років і які були завезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума акцизного податку залежатиме від того, якого віку буде автомобіль, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її ціни. Стала ставка рухатиметься від нуля до 150 євро, і зачасту у випадках ціна розмитнення не буде більшою однієї тисячі євро. Такі машини на певний час звільняються від оподаткування ввізним митом.

За пільговим механізмом лише одне авто може бути розмитнене з однієї категорії одного власника. Пільго мито потрібно оформити протягом 180 днів з моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу використати пільгове розмитнення протягом 270 днів.

Під дію цих законів не входять машини, які не підлягають критеріям екологічних норм “Євро-2” й вище, зроблені в державах-окупантах (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Закони набирають чинності з наступного дня після опублікування та впроваджуються в дію через місяць з дня набрання чинності.