Врятував свисток: на Франківщині чоловік під час пробіжки зустрів ведмедя

0
950

Сергій Сапіга, прикарпатський спортсмен під час вечірньої пробіжки з собакою зустрів ведмедя. Чоловіку врятував життя свисток.

Про це розповіли на сторінці Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства у Facebook

“Забігши в ліс в районі гори Мариш чоловік звернув увагу на велику темну постать. Тоді він і зрозумів, що це не вірна чотирилапа подруга Ума, а бурий ведмідь, спортсмен витягнув свисток і почав свистіти, таким чином намагаючись відігнати звіра. На щастя, ведмідь розвернувся у протилежний бік. Бігун і його вірний друг зосталися живі та продовжили пробіжку”, – розповідається в пості.

Сергій Сапіга поділився, що це вже вдруге його життя рятує свисток. Не так давно, у сутінках на Косарищі, він зіткнувся зі здоровенним вепром. З допомогою свистка спортсмену вдалося відлякати звіра.

Мисливствознавці наголошують, що у травні-червні у ведмедів час “романтичних побачень”.

“Для того, щоб і далі розповідати друзям про свою зустріч з твариною, варто у похід взяти із собою дзвіночок або свисток, вони допоможуть повідомити звіра про свою присутність. З цією метою пастухи на полонинах пускають в хід батіг зі шкіри, що своїм ляскотом нагадує постріл. Також, ласуючи лісовими ягодами, збираючи гриби, залиште трішки для Михайлика, він теж не проти поїсти. І не залишайте сміття, за це вам буде справді непереливки (якщо без жартів, то завдяки відходам хижак звикає до людської їжі)”, – радять в Управлінні.