В Україні збирають армію дронів, щоб закрити ними всю лінію фронту – Федоров

0
132

В країні створять армію дронів, яка покриє всю лінію фронту завдовжки майже 2,5 тис. км.

Про це 1 липня повідомив у Telegram глава міністерства Михайло Федоров, інформує інтернет-видання “Гордон

“Разом з Генштабом ЗСУ та [ініціативою] United24 збираємо армію дронів. На етапі підготовки проєкту ми провели спільну роботу з Генштабом та захисниками, щоб зрозуміти їхні запити та потреби на передовій. За результатами зустрічей разом ми сформували системне бачення, щоб усю лінію фронту шириною близько 2470 км закрити дронами”, – написав він.

Міністр зазначив, що безпілотники дадуть можливість моніторити дії ворога, змінювати воєнну стратегію та зберегти більше життів військових.

“Із військовими та партнерами ми тестували різні дрони, зібрали фідбек і сформували системний підхід до забезпечення розвідників усім необхідним. На першому етапі ми плануємо закупити 200 безпілотників, які можуть літати до 24 годин на відстань 160 км і при цьому залишатися майже непомітними для ворога. А отже, їх ще складніше збити”, – пояснив Федоров.

Міністр сказав, що допомогти у створенні армії дронів можна з будь-якого куточка світу.

“Комплексна програма з United24 дозволить нам не тільки закуповувати дрони, а й ремонтувати їх, оперативно замінювати, а також проводити навчання пілотів”, – наголосив Федоров.

Він повідомляє, що зібрано вже щонайменше 64 млн грн, яких вистачить на два ударні безпілотні авіаційні комплекси Warmate виробництва Польщі.