В Україні ціна на електроенергію виявилася вищою, ніж в ЄС

0
156

Глава «Спілки спожівачів комунальних послуг» Олег Попенко заявив про те, що в Україні ціна на електроенергію вище, ніж в Європейському Союзі.

«В Україні в другому кварталі 2020 року середня ціна на електроенергію на ринку на добу вперед (РСВ) була вищою, ніж в країнах Євросоюзу. Про це йдеться в звіті Європейської комісії про ситуацію на європейських енергоринках », – написав Попенко на своїй сторінці в Facebook.

Експерт зазначив з посиланням на звіт Єврокомісії, що в другому кварталі 2020 року найвищі ціни на електроенергію в Європі спостерігалися в торговельній зоні Бурштинський енергоострів (БУОС, 50,4 євро / МВт-год), у польській енергетичній системі (40,1 євро / МВт-год) і в Об’єднаній енергетичній системі України (ОЕС, 40 євро / МВт-год).

При цьому найнижчі ціни на електроенергію зафіксували в Норвегії і Швеції. У цих країнах у зв’язку з карантинними обмеженнями і великий генерації на гідроелектростанціях один МВт-год коштував від 4,8 до 12,3 євро.

Далі по вартості електроенергії йдуть Франція – 18 євро / МВт-год, Бельгія – 18,6 євро, Швейцарія – 19,9 євро, Данія – 20,3 євро і Німеччина – 20,3 євро / МВт-год.

«Подібна ситуація була і в 1 кварталі, де ціна на РСВ доходила до 50 євро / МВт-год», – резюмував Олег Попенко.