В Угорщині шкільний підручник розповідає пропаганду про війну в Україні, яку ділять між собою США, ЄС і РФ

0
242

В Угорщині державний центр розробив підручник географії для 8-го класу, переповнений антиукраїнською пропагандою та брехливими фактами, здатний “запрограмувати” школярів на вороже ставлення до України.

Про це йдеться у статті “Європейської правди“.

Це офіційний підручник, розроблений Національним центром OFI, і є обов’язковим підручником для угорських студентів. Згідно зі статтею, в цій частині небагато географії і місцями є помилки. Угорські письменники, наприклад, ніби позбавили Україну її суверенітету над Кримськими горами, розповідаючи дітям, що Карпати — це єдині гори в Україні, «а біля їхнього підніжжя — історичні міста Угорщини: Унгвар (Ужгород), Мункач ( Мукачево) , Хуст». У підручниках угорських школярів переконують, що в Україні йде громадянська війна, до якої Росія точно не причетна.

“У багатонаціональній Україні розподіл по території національностей дуже нерівномірний. Більшість – це українці за національністю, але на сході країни значна частка росіян, а на Кримському півострові вони становлять більшість. Дві східнослов’янські мови (російська, українська) дуже подібні, а п’ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це, дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів, дивіться малюнок”, – стверджують угорські “географи”.

Пост супроводжується фото, на якому Україну розривають російський ведмідь та чоловіки в символіці США і Євросоюзу. Школярів при цьому запитують:

“Кому (з них) має належати Україна?”

Крім того, підручник містить відверто неправдиві факти. Наприклад про те, що Україна отримує російські вуглеводні за більш вигідною ціною, ніж інші покупці.

Підручник також поясняє угорським школярам, що Україна – погане місце для життя. А угорці, що опинилися в Україні, потерпають найбільше.

“Здоров’я населення погане, люди можуть розраховувати на чи не найнижчу тривалість життя на континенті. Загальна економічна ситуація в Україні не є сприятливою для угорців, до того ж Закарпаття є одним із найбільш відсталих районів”, – пояснює підручник.