В ISW спрогнозували, як розгортатиметься наступ ЗСУ на Херсонщині

0
99
Військові експерти зі США вважають, що Україна найближчими тижнями може звільнити від загарбників окуповану західну частину Херсонської області

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Американські аналітики вважають, що росіяни намагаються провести більш контрольоване відведення військ із західної частини Херсонської області, щоб уникнути хаотичної втечі з місця знищення російських оборонних позицій у Харківській області на початку вересня.

ІСВ звертає увагу на те, що за останні кілька місяців росіяни значно зміцнили свої позиції в західній частині Херсонської області та перекинули туди повітряно-десантні війська та окремі підрозділи 1-ї танкової армії.

“Здається, вони діють значно краще, ніж у Харківській області, де ЗСУ знищили низку підрозділів 1-ї танкової армії, примусивши їх тікати та покинути велику кількість техніки. Гірші дії росіян, порівняно з Херсонщиною, можуть бути пов’язані з меншою концентрацією військ у Харківській області, а також з тим, що український контрнаступ став для РФ несподіванкою”, – дійшли висновку в ISW.

Водночас експерти зі США сказали, що контрнаступ ЗСУ на Херсонщині прогресує, а окупанти намагаються зупинити його, відступивши на більш придатні для оборони позиції.

Безперервні українські атаки на російські шляхи постачання через річку Дніпро призвели до нестачі їжі та води в окупованому Херсоні та на послаблення вогню російської артилерії.

“Українські сили, ймовірно, повернуть собі значну частину окупованої території на заході Херсонської області в найближчі тижні, якщо вони продовжуватимуть перешкоджати постачанню російських військ. Водночас успіхи ЗСУ можуть і надалі бути повільними, якщо російські війська зможуть зберегти свою злагодженість”, – підсумували в ISW.