Українка вишила пророчий оберіг дорогою до Сибіру (раритетне фото)

0
82

У мережі показали фото унікальної вишивки, датованої 1949 роком, на якій зображений один із головних символів незалежної України – тризуб.

Світлиною поділилися на сторінці спільноти History Ukraine у Twitter. Автори допису зазначили, що серветка була створена репресованою українкою біля вікна товарняка дорогою у сибірський табір, де вона мала відбувати заслання.

У верхній частині маленького клаптика домотканого полотна можна побачити сонце, яке сходить, та напис “Бог і Україна”. Крім того, в кутках вишито “Слава Україні!” та “Слава Героям!”.

Основну частину композиції займає щит із нашим тризубом, оповитий вінком з колосків, маків, волошок та стрічкою в кольорах сучасного національного прапора. Завершує вишитий малюнок образ Божої Матері з Ісусом Христом на руках та напис “Боже, дай волю Україні!”.

Вишивка репресованої українки

“Борітеся – поборете!”, “Боже, Україну збережи!”, “Бачила подібні вишивки у різних музеях. Аж серце розриває – за що така доля людям?” – зазначили під дописом люди, вражені глибиною сенсу раритетної вишивки.