Тонни льоду можуть зруйнувати Керченський міст до Криму: замерзле Азовське море може знести опори з початком льодоходу – ЗМІ

0
209

Керченській мосту в Крим протягом декількох найближчих тижнів чекає серйозне випробування, яке може його зруйнувати.

Керченській мосту в Крим протягом декількох найближчих тижнів чекає серйозне випробування, з яким досі міст ніколи не стикався. Азовське море замерзло, утворивши на своїй поверхні безліч крижаний багатотонної маси. З настанням весни і відлиги величезна маса льоду почне рух, впливаючи на опори моста серйозним тиском.

Більш того, початок льодоходу та циркуляція льодових мас між Азовським і Чорним морями може стати причиною руйнування моста.

Про це пише в Facebook журналіст Борис Пенчук, експерти в мостобудуванні поділяють його оцінки.

За даними синоптиків, в районі Керченського мосту протягом холодної зими сформувалися півметрові замети з боку Криму і Краснодарського краю. Весь сніг лежить і пресується на поверхні крижаного покриву. З приходом тепла брили льоду будуть переміщатися з Чорного в Азовське море і назад, стикаючись з опором опор.

“Гарне буде випробування для Кримського моста і його опор. Купуємо попкорн і готуємося до” шоу””, – пише автор, відзначаючи серйозні ризики для споруди.

За словами журналіста, міст виявився придатний до експлуатації лише в теплу пору року: на час зими його експлуатація буде серйозно ускладнена. Як раніше повідомляли інформаційні агентства, під час снігопадів міст довелося закрити, незважаючи на те, що конструктори обіцяли забезпечити його сучасними антиобмерзання.

При цьому місцеві журналісти відзначають, що обіцянка російських властей не виправдалися, а заяви про передові технології виявилися лише словами.

“До речі: хто з вас нагадає, скільки часу вже закрито повідомлення по цьому мосту? Тобто, виявляється, що міст НЕ Кримський, а Літній, тому що може використовуватися тільки в теплу погоду? Нормальне таке вкладення державних грошей …

Хоча кум Путіна – Аркадій Ротенберг – просто заробляв на цьому будівництві. Для себе і для кума.

Не більше “, – зазначив у своєму повідомленні автор.