На затонулому крейсері “Москва” за штатом мали бути дві ядерні боєголовки, – журналіст Клименко

0
810

Керівник проєкту в Інституті Чорноморських стратегічних досліджень, журналіст Андрій Клименко припустив, що на борту затонулого ворожого крейсера “Москва” могли бути дві ядерні боєголовки.

Про це він повідомив в фейсбуку, передає Цензор.НЕТ.

“Друзі, фахівці кажуть, що за штатом на борту ркр “Москва” є 2 ядерні боєголовки до крилатих ракет (можливо для багатьох це новина, але так і є, це корабель – носій ядерної зброї). Де ці боєголовки? Де вони були під час вибуху боєзапасу? Де точка на мапі? Координати? – Це компетенції РБ ООН, МАГАТЕ… До цього мають негайно долучитися прибережні держави Чорного моря – Туреччина, Румунія, Болгарія, Грузія”, – зазначив Клименко.

“До речі, на борту РКР Москва могли знаходитися ядерні боєголовки – штатно 2 штуки. Вони могли бути не споряджені і зберігатися у захищеному місці, тому найбільш ймовірно, не були пошкоджені вибухом БК. Найшвидша демілітаризація ВМФ РФ, котрий не дотримується правил паління в місцях зберігання ядерної зброї, має допомогти уникнути подібних ситуацій у майбутньому”, – зазначив заступник директора з міжнародних питань у Центрі досліджень армії, конверсії та роззброєння (CACDS) Михайло Самус.