Медведчук дав покази проти Порошенка у справах виведення з держвласності нафтопроводу і закупівлі вугілля в «Л/ДНР»

0
519

Затриманий СБУ  кум путіна за підозру у держзраді та сприянні тероризму дав покази щодо схеми виведення з держвласності частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» для подальшого прокачування через нього дизельного палива.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Розповідаючи про  схеми, він деталізував роль у ній колишнього президента Петра Порошенка.

Зі слів затриманого, експрезидент  не тільки звернувся до нього з проханням сконтактувати з керівництвом росії, а й забезпечив прийняття необхідних рішень в усіх українських інстанціях.

«Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка», – повідомив Медведчук.

Затриманий каже, що питаннями трубопроводу він займався на прохання експрезидента. І зрештою за рік роботи трубопровід заробив для його власників вдвічі більше коштів, ніж було вкладено в його викуп – до $42 млн. З травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачка дизелю через магістраль припинилася.

«У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями й тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему», – пояснив затриманий.