“Феофанія” потрапила у скандал із вакцинуванням

0
49

У відомій київській клінічній лікарні «Феофанія» за попереднім записом робили щеплення від Covid-19 вакциною, яка призначалася для персоналу лікарні. Та попри це, всі охочі отримати вакцину, були преконані в тому, що отримують щеплення із залишків.

Однак, за словами регіонального координатора з вакцинації у місті Києві Василя Животенюка, вакцинація у «Феофанії» залишковими дозами не відбувалася узагалі.

«Мобільна бригада приїжджає лише зробити щеплення. Лікарня має лише надати доступ до інтернету, кабінету вакцинації і список медиків, завірений печаткою закладу. Це відповідальність головного лікаря. Ця ж бригада має список і бачить, що вакцинує таку-то людину і це медик. Лише потім з’ясувалося, що дехто з вакцинованих не медик, а блогер», – розповів Животенюк

Як повідомляється, це не одиничний випадок. Мобільні бригади вакцинували нібито працівників «Феофанії» більше пʼяти разів ( клініка налічує більше 1700 медиків). Яка кількість з тих, кого вакцинували у цій лікарні, медиками не є — поки що невідомо. Журналістам вдалося дізнатися та викрити два таких випадки і у обидвох громадяни були переконані, що вакцинуються залишковими дозами.

«Я маю розписку головного лікаря, яка гарантує, що в списках, які він надає – виключно працівники лікарні. Він несе відповідальність за неправдивість інформації в списках», – сказав Животенюк

У Феофанії на даний момент спростовують цю інформацію : «це вже невідповідна інформація і вакцинація уже не проводиться».

У свою чергою головний санітарний лікар Віктор Ляшко зауважив, що наказав провести повну перевірку можливого нецільового використання вакцини у лікарні «Феофанія». До перевірки він також залучив регіонального координатора міста Києва.

«Комісією буде перевірено інформацію щодо фактичного працевлаштування осіб, які отримали вакцинацію проти Covid-19 згідно зі списками Клінічної лікарні «Феофанія» у цьому закладі», – прокоментував Віктор Ляшко.