“Будемо з Україною скільки потрібно”: у США та Великій Британії відреагували на заяви путіна

0
379

Президент рф у новому зверненні оголосив часткову мобілізацію, повідомив про “підтримку” псевдореспублік, а також вчергове пригрозив ядерними ударами. США та Велика Британія вже відреагували на цинічні заяви глави кремля.

Так, посол США в Україні Бріджит Брінк у соцмережах відповіла на заклик президента росії до “часткової мобілізації”, повідомляє 24 канал.

Вона сказала, що підставні “референдуми” та мобілізація є ознаками слабкості та провалу росії.

Дипломатка повідомила, що США ніколи не визнають претензій росії на нібито анексовану українську територію.

“Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – сказала вона.

Реакція Британії на заяви путіна

Тим часом посол Великої Британії Мелінда Сімонс написала у Twitter, що також дивилася виступ Путіна. За її словами, він досі відмовляється знати про Україну.

“Часткова мобілізація і фейковий референдум не змінять цю фундаментальну слабкість”, – написала вона.

Крім того, колишній посол Великої Британії в Росії Тоні Брентон наголосив Sky News, що частиною мобілізації Путіна була “досить значна ескалація” війни в Україні. За його словами, досі Росія веде війну «з однією рукою», і вони відмовляються від мобілізації, тому що Путін стурбований впливом на російську громадську думку.

Те, що зараз оголосив Путін, – це мобілізація, від якої він відмовлявся з початку війни. Тепер він прийняв пораду своїх військових і повернувся до ядерної загрози в контексті ймовірних ядерних загроз з боку Заходу,– заявив він.

Тоні Брентон зазначив, що не знає, вірить він у це чи ні, але, очевидно, це дуже значний крок у риториці путіна.

Колишній дипломат також додав, що “в очах російської громадськості” те, що досі описувалося як “військова операція”, тепер наближається до війни.